YANIK İLKYARDIM
VESTASOL

VESTASOL hidrojelin özel formülasyonudur. Güneş yanıklaeı birinci ve en fazla ikinci derece olsada yanan yüzey çok fazla olduğu için ciddi rahatsızlık verirler. Acı ve ağrı özellikle en küçük harekette artar. Vucuda onbinlerce iğne batırıyormuşcasına ağrı hissedilir. Yanma nedeniyle sıvı kaybeden deri gergindir, bakıma ihtiyacı vardır. İşte papatya özü ve meyan kökü derinin ihtiyacı olan bakımı sağlar.Acı ve ağrı soğutma etkisiyle yok olur. Deride biriken ısı uzaklaştırılır, kızarıklık hızla azalır. Daha sonraki dönemde derinin soyulmasıda engellenmiş olur.

VESTASOL aynı zamanda deniz anası çarpmalarına, böcek sokmalarına, sinek sokmalarına ve pişiklere çok iyi gelmektedir. Deniz anası çarpmalarına VESTASOL haricinde etki eden ürün yoktur.

DENİZANALARI NASIL YANIK OLUŞTURUR ?
Denizanalarının korunma ve yiyeceklerini yakalamaya yarayan yakıcı kapsüllerin içindeki zehirli hücrelere NEMATOSİST'ler denir. Yakıcı hücreler tentakül dediğimiz dokunaçlarda değil canlının dışında yer alan üst derinin iç kısımlarında  yer alır. Gerektiğinde nematosistlerin fışkırması için dış deriye doğru hareket gerçekleşir. Nematosistlerin fışkırmasıyla insanda görülen  etkileri yanma ve kaşınma 'dır.
VESTASOL çocuklarda alt ıslaklığından meydana gelen pişikleri tedavi eder. Şişman erişkinlerde bacakların birbirine değdiği yerlerde oluşan pişiklerin tedavisinde VESTASOL'ün mucize tedavisine hayret edeceksiniz.

 

 

AnaSayfa
Ürünler
Bilimsel
İletişim

VESTAGEL
VESTASAN
VESTATEX
VESTASOL
Hidrojel Örtüler